Nejlepší vánoční reklamy roku 2018

Velké značky každoročně bojují o to, aby upoutaly pozornost spotřebitelů na stále více nasyceném poli vánočních reklam. Letošní vánoční reklamy se nás snažili fascinovat návratem okouzlujících medvídků, šokovat dopadem odlesňování či překvapit talentem mladé pěvecké hvězdy. Značky sko jsou John Lewis, Sainsbury, Boots nebo Burberry vyvinuli obrovské úsilí aby na nás v tomto svátečním období zapůsobily emočně a kreativní. Myslíte, že se jim to podařilo?

Iceland Foods, ekologická myšlenka na Vánoce

Reklama se silným odkazem anglického supermarketu Iceland se v tomto roce stala jednou z nejvirálnejších. Supermarket využil svou reklamu na zvýšení povědomí o katastrofických účincích, které mohou mít plantáže palmového oleje na lesy a živočichy, které v nich žijí.

S více než pět a půl milionem zobrazení na YouTube není pochyb, zda by se tato reklama, ve spolupráci s environmentální organizací Greenpeace mohla zařadit mezi ty nejlepší v tomto roce. Jde o reklamní kampaň, která má důležité politické poselství, hezký vizuál a mezinárodní význam.

Saynsubury a Kouzelná noc

V reklamní kampani Saynsbury vsadili na jistotu. Vysoká míra sentimentu a emocionality zde rozhodně funguje. Je to jednoduché a velmi účinné. Zatímco mladá pěvecká hvězda zpívá známou píseň „You get what you give“ od hudební skupiny New Radicals, ostatní děti staví vánoční scénu. Na konci videa rozsvítí vánoční stromek chlapec v kostýmu zástrčky. Tato scéna se stala na internetu velmi populární. Je předmětem několika tzv. „Meme komiksů“.

Letiště Heathrow – Medvědi jsou zpět

Medvídci Heathrow jsou oficiálně zpět. Doris a Edward se dostali na titulky v roce 2016, kdy se objevily v sezónní reklamě Heathrow, a udělali to znovu tím, že v letošní sváteční kampani dosáhli vítězoslavný návrat. Kdo může odolat příběhu starších medvídků, kteří se vrátí domů do Velké Británie z jejich odchodu do důchodu na slunné Floridě, aby strávili Vánoce se svou rodinou? Celou atmosféru dotváří píseň „Everytime you go away,“ jejímž autorem je Paul Young.

John Lewis, Elton John a piáno

John Lewis každoročně válcuje scénu vánočních reklam svou sentimentalitou a velkým umem navodit kouzlo vánoční atmosféry. Vánoční inzerce Johna Lewise tento rok však u diváků vyvolala poměrně smíšené reakce. Očekávalo se, že půjde o jejich jednoznačně nejlepší kampaň. Zatímco si pocta od John Lewis ikonické kariéře sira Eltona Johna získala pochvalu ze strany celebrit, jako je James Corden, mnozí se vyjádřili, že nesplnila to, na co jsou jejich diváci zvyklí. Zejména po úspěchu předchozích vánočních kampaní, jako je „Člověk na Měsíci“, „Medvěd a zajíc“ a „Dlouhé čekání“.

Drogerie Boots, i malý dárek dokáže velké věci

Tento příběh o vztahu matky a dcery během vánočního období je překvapivě příjemnou nabídkou od Boots. Samozřejmě, nezanechává stejný dojem jako vánoční reklamy od Iceland či Sainsbury, avšak pro každého, kdo někdy cítil, že má napjaté nebo trochu nepochopené vztahy se svými rodiči nebo jinými blízkými, v reklamě najde zajímavé poselství. Reklama vyjadřuje svoji hlavní odkaz prostřednictvím teenagerovské lásky ke své matce.

Burberry, zavřete oči a zamyslete se

Mezi množstvím radostných a veselých vánočních reklam přichází vánoční kampaň Burberry, která zachycuje netradiční pohled na rodinné tradice.
Krátký film je esteticky ohromující, natočený a režírovaný inovativním umělcem a fotografem Juno Calypso. Ze všech vánočních reklam vydaných tento rok je jistě jedním z nejvíce vizuálně podmanivých a uměleckých.

Jako malý bonus stojí určitě za zmínku i návrat slavného Macaulay Culkin, jehož ve své reklamní kampani využila společnost Google.

Těchto 7 reklam patří jednoznačně mezi to nejlepší co nám tento rok svět reklamy nabídl. Která z nich nejvíce oslovila vás? Znáte vánoční reklamu, kterou jste v článku nenašli, a zasloužila by si místo v našem seznamu? Podělte se o ni s námi v komentářích.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Rady a tipy

Proč jsou ROAS a ROMI důležité metriky pro váš byznys?

0
Novinky

10 mýtů o marketingu na sociálních sítích, kterým firmy stále věří

0
Design Trendy

Vítejte ve světě Magenty, barvy roku 2023

Navigácia

Magazíny