Nejlepší online vzdělávací platformy

Dnešní trh je přesycen množstvím absolventů vysokých škol. Díky tomu si personalisté a headhunteři mohou vybírat z množství životopisů. Přečtěte si, jak si ho můžete vylepšit prostřednictvím certifikovaných online kurzů. Je to skvělý způsob, jak si můžete doplnit znalosti z pohodlí vašeho domova. Kromě osobního růstu však představují i ​​skvělý firemní nástroj školení svých zaměstnanců.

Výhodou online kurzů je možnost jejich individuálního programu, díky kterému jsou časově velmi flexibilní. Máte na výběr z velmi rozsáhlé škály odvětví. Jednoduše si vyberete kurz, který vás zajímá, zaplatíte online a věnujete se mu, kdy a kde jen chcete, protože nejste časově ani prostorově nijak limitováni. Online vzdělávání je dnes velmi oblíbenou formou postgraduálního vzdělávání, které vám ušetří množství času a peněz.

Udemy

Udemy je online učební platforma nabízející množství kurzů z různých odvětví. Najdete zde kurzy od technických záležitostí, až po rozvoj duševního vlastnictví. NDER poskytuje prostor i pro lidi, kteří chtějí odprezentovat a prostřednictvím Udemy i prodávat vlastní kurzy. Platforma si však za to vezme polovinu vašich zisků. Ke kurzem máte kromě video sekcí, pomocí kterých je výuka realizována, i řadu dalších učebních materiálů ve formě textových souborů nebo souborů, které potřebujete ke splnění domácích úkolů od lektorů.

Některé kurzy jsou zdarma, většina je však zpoplatněna a platba probíhá online. Do pozornosti dáváme hlavně lednové a předvánoční slevy, které se častokrát vyšplhají až na 94%. Množství slev však najdete i během roku. Třeba být jen ve střehu. Výhodou je, že kurzy můžete absolvovat i prostřednictvím mobilní aplikace, která je zdarma dostupná v App Store nebo Google Play. Po splnění každého kurzu vám bude zaslán online certifikát v pdf. formátu, který je důkazem o jeho absolvování.

Learn2Code

Learn2Code je slovenská online učební platforma, která vám změní život, kariéru nebo práci. Vyberte si. Na výběr máte z množství témat, které jsou však zaměřeny jen na prostředí online světa. To znamená, že se prostřednictvím nich můžete naučit programovat, návrh weby nebo aplikace, stříhat videa, zlepšit vaše dovednosti v online prodeji, a podobně.

Hlavní výhodou těchto kurzů je, že jsou akreditované Ministerstvem školství a v rámci programu KOMPAS + je můžete získat zdarma. KOMPAS + program je určen pro ty, kteří jsou evidováni na úřadu práce jako uchazeči o zaměstnání. Learn2Code nabízí i různé balíčky pro firmy, jejichž cena se liší od množství licencí v samotném balíčku. Můžete je tak využít ke zvýšení kvalifikace nebo rekvalifikaci zaměstnanců.

26 000 kurzů na Skillshare

Platforma Skillshare nabízí kurzy nejen z technologické oblasti jako je podnikání, management, marketing a produktivita ale také lifestyle orientované kurzy například na učení cizích jazyků, hry, vaření a umění. Skillshare nabízí řadu zajímavých kurzů pro kreativce. Chcete-li se zdokonalit ve fotografii, animaci či grafickém designu, zde najdete mnoho zajímavých a podnětných informací. Výhodou této platformy je že za měsíční poplatek máte přístup ke všem kurzem. Vybrat si můžete měsíční nebo roční plán, při kterém ušetříte.

Bezplatné kurzy OxfordX

Jde o bezplatné kurzy Oxfordské univerzity OxfordX. Jejich lektory jsou renomovaní odborníci a vyučující pro příslušné odvětví. K dispozici máte vždy učební materiály a sylabus předmětu, prostřednictvím kterého si snadno můžete prohlédnout či obsahová náplň kurzu splňuje vaše očekávání. Po absolvování online kurzu však nezískáte certifikát. Pokud byste ho chtěli, museli byste za něj zaplatit $ 49 USD.


Výhodou online platformy na vzdělávání je, že se můžete připojit kdykoliv a kdekoliv.

Coursera nabízí přístup ke všem kurzům za měsíční poplatek

Jde o velmi podobnou platformu jako Udemy. Coursera však funguje na měsíčním poplatku 42 €. To znamená, že neplatíte přímo za jednotlivé kurzy, ale v rámci měsíčního poplatku máte přístup ke všem. Jejich součástí jsou samozřejmě video sekce, učební materiály, sylabus předmětu a certifikát. Dobrou zprávou je, že při registrovaní nového uživatele máte k dispozici bezplatnou 7-denní trial verzi. Je třeba si však dát pozor, protože při jejím uplatňování musíte registrovat svou bankomatovů kartu, ze které vám bude Coursera automaticky strhávat měsíční poplatek.

Pokud se tomu chcete vyhnout, proveďte změnu v nastavení vašeho profilu dříve než uplyne bezplatná 7-denní verze. Coursera nabízí online kurzy od renomovaných firem jako jsou Google, Unity, Intel, IBM a mnoho světově uznávaných univerzit. Takových platforem najdete na internetu určitě velmi mnoho. My jsme vybrali ty, které se nám zdají svou komplexností a cenovou dostupností, co nejvýhodněji. Ať si už vyberete jakoukoliv, určitě si tím obohatíte své znalosti o releventné informace, které budete později moci uplatnit, například i u budoucího zaměstnavatele.

Tip na závěr

Všechny z těchto platforem nabízejí svým studentům možnost online hodnocení. Proto si raději před zakoupením jakéhokoliv kurzu pozorně několik jeho hodnotí od uživatelů, kteří již kurz absolvovali. Lépe tak předejdete případnému zklamání a zjistíte zda se obsahová náplň kurzu opravdu shoduje s jeho obsahem. Stejně nezapomeňte ani vy zanechat své hodnocení po absolvování kurzu, abyste pomohli dalším studentům.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Zábava

4 inspirativní příběhy firem, které začaly od nuly

0
Novinky Trendy

Být ekologickou firmou je výhoda, nedělejte však greenwashing

0
Novinky Rady a tipy

Co je lepší? Práce z domu, coffice nebo coworking?

Navigácia

Magazíny