Ekologicky i v kanceláři: Malé kroky s velkým dopadem, které můžete udělat okamžitě

Stále více společností má za cíl snížení negativního dopadu na životní prostředí. Uvědomují si svou odpovědnost, jdou příkladem svým zaměstnancům, konkurentům i spotřebitelům. Ujmout se iniciativy a udělat něco dobrého přitom nemusí být náročné. Začněte malými kroky a naučte se jak být více šetrní k životnímu prostředí i v kanceláři.

Začněte s recyklačním programem

Vytvoření recyklačního programu ve vaší kanceláři je prvním krokem k podpoře udržitelnosti. Můžete omezit počet popelnic, které na pracovišti používáte, čímž klesne objem netříděného odpadu. Poskytujte kolegům a zaměstnancům informace o odpovědném odstraňování odpadu, například jasným značením na nádobách na odpadky. V rámci recyklace lze bezpečně odstranit staré části počítačů a jiné elektroniky. Aby nezabíraly místo na pracovišti, darujte jejich místní organizaci podporující etickou recyklaci elektroniky.

recyklace
Dejte svému týmu příležitost třídit odpad do recyklačních nádob.

Šetřete elektrickou energii

Vypínání světel a elektronických zařízení v kanceláři mimo pracovní dobu pomáhá šetřit energetické zdroje. Zároveň ušetříte značné množství nákladů na elektřinu. Vypínejte světlo v místnostech, kde to není nutné, používejte úsporné žárovky a na konci pracovního dne vypínejte počítače.

Vyzkoušejte bezpapírovou kancelář

Vše potřebné naleznete na cloudu, vyhněte se proto zbytečnému utrácení kancelářského papíru. Práce s digitálními dokumenty je úsporná, jednoduchá a rychlá, platí to io digitálním účetnictví. Omezte zbytečné používání papírů, vizitek a poznámkových bloků. Jako alternativu můžete zavést 1 bezpapírový den v týdnu, kdy zůstane tiskárna v kanceláři vypnutá.

muž s tabletem
Snažte se ponechat co nejvíce dokumentů v digitální podobě.

Vybavte kancelář věcmi, které můžete znovu použít

Používáte jednorázové kávové šálky, příbory a talíře, papírové kapesníky vedle umyvadla či vodu v plastových lahvích? Tyto předměty jsou možná praktické k použití, ale vytvářejí zbytečné množství odpadu. Vybavte kancelář klasickým nádobím a sklenicemi, nebo svým zaměstnancům darujte nerezové láhve na vodu, které mohou používat v kanceláři i mimo ni.

Zkrášlete si prostory zelení

Umístění rostlin v kanceláři může pomoci dopomoci k tomu, aby vaše pracovní prostory vypadaly hezčí, pozvednout celkovou atmosféru pracoviště a snížit úroveň stresu zaměstnanců. Výzkum NASA ukazuje, že pokojové rostliny redukují až 87% látek znečišťujících ovzduší v interiéru do 24 hodin. Vyberte rostliny, které nevyžadují náročnou péči a umístěte je do nejpoužívanějších místností.

zeleň v kanceláři
Skrášalite si kancelář zelení a vytvořte zdravé pracovní prostředí.

Podpořte ekologické způsoby dopravy

Navrhněte členem týmu alternativní způsob dopravy do a z kanceláře. Můžete tak učinit nákupem firemních kol pro lidi, kteří bydlí nedaleko kanceláře, nebo návrhem spolujízdy s kolegy, kteří bydlí vedle sebe. Pokud není nezbytné, aby byli všichni zaměstnanci přítomni v kanceláři během celého týdne, navrhněte jim příležitostnou práci z domu. Méně dojíždění do práce auty je další ekologický krok správným směrem.

Jaké kroky jste podnikli ve své kanceláří nebo domácnosti pro snížení negativního dopadu na životní prostředí?

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Online Marketing Technologie

10 tipů, které vám pomohou propagovat byznys na Instagramu

0
Novinky

Startup World Cup & Summit Navážou Češi na loňský úspěch?

0
Lifestyle Novinky Rady a tipy Zdraví

8 tipů na podporu paměti a soustředění

Navigácia

Magazíny