Pantone barva roku 2020 nese více než jeden význam

Společnost Pantone využívá prohlášení barvy roku jako nevtíravý komentář k aktuálnímu společenskému dění. Zatímco Ultra Violet před dvou let odkazovala na rovnost LGBTQ a boj za práva žen, loňská Living Coral fungovala jako environmentální odkaz.

Za barvu roku byla vyhlášena Pantone 19-4052 Classic Blue: „nadčasový a nestárnoucí modrý odstín“. Klasická modrá evokuje rozlehlou večerní oblohu, povzbuzuje nás, abychom rozšířili naše myšlení nad rámec toho, co je zřejmé. Vyzývá nás, abychom přemýšleli do hloubky a rozšířili svou perspektivu.

Žijeme v době, která vyžaduje důvěru a víru,“ uvedla výkonná ředitelka Pantone Color Institute, Leatrice Eiseman. „Je to tento druh stálosti a sebevědomí, který vyjadřuje Pantone 19-4052 Classic Blue, pevný a spolehlivý modrý odstín, na který se můžeme vždy spolehnout.

Barva roku tradičně určuje trendy v designu, marketingu, módě i tradičním umění. Ačkoliv Pantone při prezentaci klasické modré vyzvedl čistou jednoduchost a uklidňující povahu, někteří lidé poznamenali, že modrá barva má i politické konotace. Koneckonců, 2020 je v USA volebním rokem.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Konference

Startup World Cup & Summit se přesouvá na podzim, soutěžní registrace se prodlužují do září

0
Novinky Technologie

Největší technologické novinky tohoto podzimu

0
Novinky Technologie Trendy

Autonomní létající auto společnosti Boeing absolvovalo první testovací let

Navigácia

Magazíny