Největší technologické novinky tohoto podzimu

Jste fanoušky inovací na poli elektroniky a digitální technologie? Představujeme vám 7 novinek, které si během podzimu i díky představení se na veletrhu IFA v Berlíně získaly přízeň odborníků i laiků. Několik z nich teprve uvedou na trh.

Top technologické novinky podzimu
Jaké novinky hrají prim tento podzim?

Klikejte, pište i skicujte

Lenovo Yoga Book je vlastně produktem 2v1, můžete ho totiž používat jako tablet i notebook. Je tenký, lehký, stylový a nabízí funkce, které osloví zejména kreativně smýšlející lidí. Namísto klasické klávesnice je k dispozici dotyková plocha, z níž v případě potřeby zmizí klávesy a změní se na „skicák“. Do něj si pak můžete dělat poznámky nebo kreslit opravdovým inkoustovým perem. Displej lze otáčet o 360 stupňů, takže z notebooku hravě vytvoříte tablet tenký 9,6 mm.

Lenovo yoga book
Lenovo Yoga Book potěší všechny kreativce.

Velkoplošný zvuk v malém

Na veletrhu IFA 2016 v Berlíně získal iSine 10 cenu v kategorii Nejlepší audio produkt. Není se čemu divit, společnost Audeze, která ho vyrábí, je jedním z nejlepších producentů planárních sluchátek na světě. V případě iSine 10 jde dokonce o první takzvaná planární-magnetická sluchátka do uší. Planární technologie umožňuje vytvořit mnohem větší plochu, ze které se šíří zvuk, než je klasická kuželovitá membrána u klasických reproduktorů. V tomto případě však výrobce šel ještě dál – dosáhl maximum na co nejmenší ploše.

isine 10 sluchátka
Sluchátka iSine 10 nabízejí skvělý zvuk.

Profi dron za babku

Dron Breeze od Yuneec podobající se sci-fi živočichovi zaujal nejen odborníky, ale i širokou veřejnost. Vyvinuli ho tak, aby ho bez problémů dokázal ovládat průměrný uživatel, nejen nadšenec či profesionál. Jako první dron od jednoho z hlavních výrobců těchto zařízení má zabudovanou kameru s rozlišením 4K, a přitom stojí méně než 500 dolarů (přibližně 13 000 Kč). Mimo jiné obsahuje i množství automatizovaných letových módů, které jsou za normálních okolností dostupné pouze v dražších modelech.

Dron breeze
Ovládání dronu Breeze hravě zvládnou i amatéři.

Vytvořte si 3D podobu čehokoliv

Německá společnost Botspot vyvinula nadrozměrný 3D skener Botscan, který v lidech na první pohled možná vyvolává rozpaky. Jde vlastně o velkou válcovitou „místnost“, jejíž stěny tvoří světla a DSLR kamery s vysokým rozlišením. Díky technologii zvané fotogrammetrie (obvykle ji používají kartografové a geodeti) dokáže zachytit neuvěřitelně detailní snímky, a to prakticky čehokoliv – lidí, produktů či aut. Takto se může využívat na vytváření 3D modelů, například protéz, či na virtuální nakupování.

3D skener Botspot
3D skener Botscan vypadá jako místnost plná reflektorů.

Smarthodinky pro elegány

Zdá se, že Apple Watch, jakož i další inteligentní hodinky mají vážnou konkurenci. Samsung to s produktem Gear G3 vzal z opačného konce a vytvořil šikovné voděodolné zařízení s vlastním operačním systémem kompatibilním s Androidem i iOS, které má funkcionalitu inteligentních hodinek, ale vzhled švýcarské mechanické klasiky. Kousek tak perfektně sladíte třeba s byznys oblekem. Displej také na první pohled působí jako standardní ciferník, ve skutečnosti však ukrývá malý výkonný „počítač“.

Smarthodinky Samsung Gear S3
Samsung Gear G3 ukrývá pod vzhledem mechanických hodinek malý náramkový počítač.

Telefon s povahou hravého byznysmena

Xperia XZ je novinkou, na kterou všichni fanoušci Sony dlouho čekali. 5,2 palcový Full HD displej s rozšířeným dynamickým kontrastem je vsazen do symetrického kovového těla s jemným leskem. Díky speciálním senzorům dokáže zachytit objekty v pohybu, aniž by byly na snímku rozmazané, jakož i jejich reálné barvy. I samotné nabíjení dokáže přizpůsobit vašim zvyklostem a předcházet tak slábnutí baterie. Navíc, byznysmeni mají k dispozici množství aplikací, které usnadňují jejich každodenní fungování v práci.

Smarphone Sony Xperia XZ
Objektiv smartphonu Sony Xperia XZ zachytí ostře i objekty v pohybu.

Televize, která myslí na váš zrak

Philips 901f 4K není sice první UHD OLED televizí, ale zatím jediná, která používá speciálně vyvinutý Ambilight systém. Jde o podsvícení, které vychází ze tří stran obrazovky a stará se nejen o lepší působení barev, ale i o rozšířenou projekci obrazu na zdi za televizí. To má zároveň vedlejší bonus – zrak diváků sledujících televizi v tmavé místnosti se díky podsvícení obrazovky příliš nenamáhá.

OLED televize Phillips s technologií Ambilight
Philips 901f 4K UHD OLED je první televizí s Ambilight podsvícením.

 

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Technologie

Největší technologické novinky tohoto podzimu

0
Rady a tipy

7 tipů, jak dodat šťávu firemnímu blogu

0
Novinky Rady a tipy

Podnikavost a sebedůvěra se mají pěstovat odmalička

Navigácia

Magazíny