10 top designových lahůdek do kanceláře s oceněním Red Dot Design Award

Trávíme hodně času v kanceláři, tak proč si ho nezpříjemnit? Každoroční ocenění za nejlepší designová řešení z celého světa v prestižní soutěži Red Dot Design Award neobešlo ani produkty, které se snadno uplatní v každém moderním office prostoru. Tyto se navíc pyšní titulem na Best of the Best.

Dynamické sezení

Navrhnout dobrou kancelářskou židli je v dnešní době skutečný kumšt. Od konce 50. let kdy světlo světa uzřelo ikonické křeslo Aluminium Chair od slavných manželů Eamesových, se výrobci snaží posouvat možnosti kancelářského sezení stále dál. Již nepřemýšlejí jen nad tím, jak dát židli jedinečný design, skvělou funkčnost a ergonomické rysy, ale přemýšlejí i o celkovém využití office prostoru. A ten je dnes plný pohybu – zaměstnanci rotují v týmech a přesouvají se z místa na místo. To přímo vyžaduje židli, kterou je Trinetic od britské firmy Boss Design. Dokáže se přizpůsobit sedícímu, aniž by ji musel složitě nastavovat.

Kancelářská židle Trinetic
Chcete si přizpůsobit židli Trinetic podle svých potřeb? Stačí změnit výšku sedadla, o ostatní se postará šikovný mechanizmus s třemi samostatnými otočnými čepy, které vzájemně reagují tak, aby poskytly člověku co nejpohodlnější a nejzdravější polohu při sezení.

Láska na první poslech

Fanoušci „jablek“ si určitě zamilují design útlých ergonomických sluchátek AirPods, který porota Red Dot Design Award označila jako „kompaktní a smyslný“. Sluchátka kompatibilní, jak jinak, s iPhone a Apple Watch zařízeními, své uživatele lákají hlavně funkcí, kterou zabezpečují optické a pohybové senzory. Díky nim spustí automaticky hudbu už po nasazení do ucha a opětovně se vypínají,  když je z ucha vyndáte ven.

Apple sluchátka
Sluchátka AirPods najdete v jednom setu s nabíjecím pouzdrem, které jim v rámci jednoho dobití dodá „šťávu“ na 5 hodin poslouchání, při opakovaných nabitích až na 24 hodin.

Porady na velké vzdálenosti

Přestože žijeme v době počítačů a posíláme si informace e-mailem, přímý kontakt je stále velmi oblíbeným způsobem, jak o projektech či problémech diskutovat efektivněji, do větší hloubky a bez zbytečných informačních šumů. Pro týmy, které dělí velké vzdálenosti, ale potřebují spolu intenzivně komunikovat, je záchranou týmový „tablet“ Cisco Spark Board od norské firmy Cisco Systems. Funguje jako komplexní médium, které v sobě sdružuje hned tři produkty – zařízení na prezentace, interaktivní tabuli a konferenční nástroj, který se dokáže snadno bezdrátově propojit s dalšími zařízeními v místnosti.

Interaktivní tabule Cisco
Za atraktivním designem Cisco Spark Board se ukrývají nejnovější technologie, jako je kamera s ultra velkým rozlišením či takzvané beam-forming mikrofony se schopností dokonale řídit akustické ozvěny.

Pracovní rozcvička

Už není novinkou, že stání při práci je zdravé. Pro lidi, které živí sedavé zaměstnání, představuje přímo nevyhnutelnost. Polskou firmu Mikomax Smart Office z města Lodž ocenila porota Red Dot Design Award za návrh pracovního stolu Stand Up, který je možné díky jednoduchému patentovanému mechanizmu nastavit do potřebné výšky v průběhu několika sekund – a to tak, aby pracovník mohl v průběhu dne či při řešení různých úloh měnit pozice, tedy sedět nebo stát, kdykoliv se mu zachce, nebo to potřebuje.

Pracovní stůl Stand Up
Rámy modelů Stand Up je možné po stranách očalounit, díky čemuž uživatel získává pracoviště s vylepšenou akustikou.

Reprezentativní společník

Žádný kancelářský prostor se neobejde bez křesel na příležitostné sezení, ať už v zasedačkách nebo na recepci. Právě tento účel do puntíku naplní ultralehké elegantní křeslo Piuma, které pro plastovou nábytkářskou velmoc Kartell navrhnul italský mistr minimalizmu – designér Piero Lissoni. Tento kousek je vyroben z inovovaného termoplastického polymeru obsahujícího uhlík, proto nejenže dobře vypadá, ale je i skladný a snadno se s ním manipuluje.

Křeslo Piuma
Navzdory maximální použité tloušťce materiálu jen 2 mm a celkové hmotnosti 2,4 kg tento kousek snese velké zatížení a nezdolají ho ani proměny počasí.

Moderní zápisník

I vy patříte k lidem, kteří si stále dělají poznámky perem? Pro ty, kteří mají v jedné ruce zápisník a v druhé smartphone, je pero LAMY screen jako stvořené. Německá firma C. Josef Lamy na jeho vývoji spolupracovala s barcelonským designovým studiem GR Design. Díky speciálnímu duálnímu mechanizmu, který obsahuje standardní náplň do kuličkového pera i silikonovou špičku na dotykové obrazovky, ulehčuje psaní poznámek na klasický papír i do mobilu či tabletu.

Pero stylus Lamy screen
Pero LAMY screen má i důležité ergonomické či praktické prvky, jako například vroubkovanou část na snadnější uchopení či vystupující logo, které brání peru skutálet se z hladkých povrchů.

Lahůdka pro kreativce

Dotyková obrazovka Dell Canvas 27, která snadno nahradí klávesnici i myš, se podle poroty Red Dot Design Award dostala mezi top produkty díky inovativnímu konceptu, který designerům či inženýrům umožňuje pracovat různým způsobem. Součástí 27 palcového monitoru jsou virtuální klávesnice, pero pro dotykový monitor, ale i dva „totemy“ – ovládací prvky s otočnými voliči, pomocí kterých se dají například otáčet objekty na ploše či upravovat barvy.

Dell dotyková obrazovka
Na dotykové obrazovce Dell Canvas 27 mohou pohodlně pracovat i dva lidé současně.

Světlo s názorem

Znaky a symboly jsou důležitým komunikačním nástrojem. S logy, nápisy a hesly se setkáváme na každém kroku. Touto myšlenkou se inspirovala dánská architektonická kancelář BIG, když pro vyhledávaného italského výrobce svítidel Artemide navrhla zajímavý modulární světelný systém Alphabet of Light (Abeceda světla). Sestává z geometrických prvků, spojených pomocí neviditelných elektromagnetických konektorů, ze kterých si můžete vytvarovat různé světelné nápisy či znaky, a to až do délky 5 metrů. Takto je možné atypická svítidla efektivně využít v kancelářích či reprezentačních prostorách firmy.

Artemide big světelný systém
Systém sestává z tenkého hliníkového jádra se dvěma LED pásy, které vyzařují světlo do opačných stran. Propustnost a odrazivost použitých materiálů se stará o rovnoměrnou distribuci světla.

Klávesnice, která miluje multitasking

Na vzrůstající trend multitaskingu zařízení odpovídá bezdrátová klávesnice Logitech K780 s netypickým oválným designem tlačítek, která poskytují uživateli větší pohodlí při psaní. Tento nápad vznikl v hlavě holandského designéra iránského původu, Khodiho Feiza. Klávesnici s mimořádně tichými tlačítky je možné propojit najednou až se třemi zařízeními, například s počítačem, tabletem či smartphonem, přičemž díky tlačítku Easy-Switch se mezi nimi dá snadno přepínat.

Klávesnice Logitech
Klávesnice má integrovaný stojan na smartphon či tablet a dosah bezdrátového spojení se zařízeními až na 10 metrů.

Bez kávy to nejde

Co by to bylo za kancelář bez kávovaru, však? Tento nápoj nás nejednou dokáže probrat po probdělé noci strávené nad složitou zakázkou. Designový espresso kávovar Breville Creatista Plus zapůsobil v soutěži svým klasickým designem, inspirovaným profesionálními kavárenskými zařízeními pro baristy.  Porota ocenila i jeho intuitivní ovládání, jakož i široké možnosti na přípravu kávových nápojů s mlékem, ať už cappuccino lehké jako obláček nebo sametové latte.

Kávovar Breville
Přístroj Breville Creatista Plus vám nepřipraví jen klasickou kávu, dokáže také našlehat mléčnou pěnu s různou texturou, teplotou i kvalitou, takže si můžete sami připravit různé kávové nápoje.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Finance Novinky Rady a tipy

Žádáte o hypotéku jako podnikatel? Tyto rady vám přijdou vhod

0
Rady a tipy Technologie

7 aplikácií pre efektivnejší marketing

0
Konference

Přesně za 4 týdny je Startup World Cup & Summit: Praha opět vybere nejlepší startupy Evropy

Navigácia

Magazíny