Podnikatel Karol Voltemár projel celý svět na kole. Chcete se s ním setkat?

Podnikatel Karol Voltemár, 32 let, se vydal na cestu kolem světa na kole. Postupně projel 57 zemí a jeho kola se dotkla všech kontinentů kromě Antarktidy. Na Slovensko dorazí už za pár dní. Jako první ho přivítá východ Slovenska, ve čtvrtek 8. září zavítá do metropole Šariše. Odtud bude pokračovat do Bratislavy.

Příběh cestovatele Karola Voltemára, podnikatele v segmentu online marketingu, začal v roce 2013. Projel 57 zemí, 67 tisíc km, byl na cestě 1 231 dnů, zničil 16 kol, 2 jízdní kola a 17 řetězů. Svůj projekt pojmenoval World Bike Travel a jeho cestu jste měli možnost sledovat online. Snažil se využívat možnost přenocování zdarma ve spacáku a ve stanu, ale ne vždy to bylo možné.

Podnikateľ Karol Voltemár procestoval svět na kole
Podnikatel Karol Voltemár, který procestoval celý svět na jízdním kole za 3 roky, již brzy dorazí na Slovensko.

„Svoji rodinu s dětmi ještě nemám a s rodiči jsem déle nežil, takže to byly ideální podmínky. Pokud bych si měl vybrat nějakou zemi pro život, tak volba by záležela na tom, co bych tam chtěl dělat. Pokud by výběr ovlivňovala výše důchodu, byly by to Thajsko, Kanada, Nový Zéland či Španělsko. Na život je mi dobře tam, kde se dá podnikat. Na Slovensku se podniká a pracuje stále hůře, protože patříme mezi země s nejvyššími daňovými zatíženími,“ odpověděl na otázku, proč se rozhodl cestovat kolem světa a kterou zemi by si zvolil pro život.

Odpočívající chlapeček
Nejlepší lidi potkal Karol Voltemár na venkově, v horách nebo v přírodě.

Kromě množství zážitků si z tříleté cesty odnáší i poznání o jednotlivých zemích a jejich obyvatelích. „V zemích, kde svoboda chybí, byli i lidé méně šťastní, mnohé věci tam byly nefunkční a i míra kriminality byla vyšší. Nejšťastnější se mi zdály lidé, kteří měli možnost se realizovat, měli půdu pod nohama, živili se tím, co je baví, žili v míru a v kraji, kde se nekradlo. Skutečně byli nejlepší lidé na venkově, v horách nebo v přírodě. Nejsrdečněji lidé pro mě byli v Austrálii, Turecku, Kanadě, Chile, Maroku a na Novém Zélandu.“

Gastronomické pochoutky
Na cestě okolo světa ochutnal množství výborných i neobvyklých jídel.

Svoje zážitky z cesty bude prezentovat na přednáškách v Bratislavě (15. 10. 2016), v Praze (22. 10. 2016), v Prešově (29. 10. 2016) a v Košicích (30. 10. 2016).

Mapu jeho cesty najdete na stránce World Bike Travel.

Karola Voltemára můžete kontaktovat:

e-mailem: karol.voltemar@gmail.com 

telefonicky: 00420 905 343 785

nebo na Facebooku

 

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky

Změna kvůli pandemii: Startup World Cup & Summit bude online a zdarma

0
Trendy Zdraví

Filozofia Zero waste sahá ke kořenům našich prarodičů

0
Novinky Zábava

7 top filmů pro podnikatele

Navigácia

Magazíny