Je čas jít za svým snem

Mnozí z nás si začátkem roku sepisují seznam věcí, které by chtěli dosáhnout, kam by se chtěli posunout a v čem by se chtěli zlepšit. Měsíce postupně ubíhají a naše plány buď dostávají stále reálnější kontury, nebo se z nich stávají jen zamlžené sny a touhy. Pokud patříte do druhé skupiny, nezoufejte. Přinášíme vám pár tipů, jak být i nadále úspěšný.

Říká se, že někdy nepotřebujete do svého života nic speciálně přidávat, aby se vám začalo dařit. Občas je to víc o nastavení mysli či spíše o odstranění věcí, které vám brání ve vaší cestě za úspěchem. Samozřejmě, každý člověk si pod úspěchem představuje něco jiného, a proto i tipy, čeho se vzdát, nemusí účinkovat pro všechny stejně. Jisté je, že i malá změna může znamenat velké věci.

Pravý čas udělat změnu
Ještě je čas na změnu, stále můžete své představy dotáhnout do úspěšného konce.

Vytrvalost je to, co rozhoduje

„Nepřestávej jít vpřed. Je docela možné, že o něco zakopneš, když to budeš nejméně čekat. Nikdy jsem neslyšel, že by někdo o něco zakopl vsedě. „Carles F. Kettering

Úspěšní lidé si dávají dlouhodobé cíle, které se postupně formují díky každodenním krátkodobým návykům. Tyto návyky by nás měli definovat. Nepokládejte si za cíl vstávat týden dříve do práce, neboť vás šéf upozornil, že chodíte pozdě. Naučte se postupně být ranní ptáče a vychutnat si ten pocit, když jste alespoň o půlhodinu předem pro všemi ostatními.

Jsou to právě malé promyšlené kroky, které nás posouvají vpřed. Neúspěšní lidé se vzdávají, když se objeví první překážky. Chybí jim zručnost v organizování a zejména setrvačnost. Musíte si uvědomit, že čas umí hrát ve váš prospěch, pokud ho předem dobře naplánujete.

Sepisování dlouhodobých plánů
Plánujte své postupy v delším časovém horizontu, nespokojte se s krátkodobými cíli.

Zdraví je prvořadé

„Základem úspěchu v životě je dobré zdraví: to je podstata a základ štěstí. Člověk nemůže jít za štěstím, když je nemocný. „P. T. Barnum

Bez dobře fungujícího zdraví se nezačne budovat žádný váš plán, protože se nebudete moci na něj plně soustředit. Pečujte o své tělo dlouhodobě, nežeňte se za krásnější postavou pouze proto, že přichází léto. Zaměřte se na zdravou stravu a dostatečnou fyzickou aktivitu. Jen tak budete mít dost sil na překonávání všech překážek.

Multiasking vám nepomůže

Tim Ferris, autor knihy 4-hodinový pracovní týden, uvedl, že lidská mysl není schopna dělat několik věcí najednou, aniž zredukovala kvalitu těchto úkonů. Mozková činnost při poslechu se automaticky rozdělí na polovinu, pokud do tohoto procesu zahrneme i vizuální vjemy. Nedávná studie Britského institutu psychiatrie ukázala, že čtení e-mailů během toho, jak děláte jinou kreativní činnost, snižuje v daném okamžiku vaše IQ o 10 bodů. To se rovná například 36 hodinovému spánkovému deficitu.

I jeden náš předešlý článek se věnoval důvodem, proč multitasking není efektivní metodou. Vyberte si jen jednu věc a té se věnujte naplno. Jinak se vaše pozornost štěpí, unikají vám detaily, jste neustále ve stresu a přestáváte vidět vaše hlavní cíle. Pokud máte několik podnikatelských nápadů, zkuste si přece jen zvolit jeden hlavní, kterému budete věnovat 80% času. Být dlouhodobě naplno oddaný jedné úloze je velmi důležitý faktor úspěchu.

Zaměření se na jeden cíl
Vyberte si jeden hlavní cíl, kterému budete věnovat největší množství svého času.

Hledejte řešení, ne viníky

Tony Robbins se ve své knize Money: Master the Game věnoval i tématu hledání neustálých zbytečných odpovědí. Lidé se neustále ptají otázky typu „Jak se z toho dostanu?“ nebo „Proč se to děje právě mně?“ Právě podobné zamyšlení nám jen zybtočne ubírají síly a směřují naši mysl na hledání překážek namísto řešení. Otázky „Jak je to možné, že se mi nikdy nedaří zhubnout?“ nebo „Proč si neumím našetřit více peněz?“ nás posouvají pouze směrem k našim omezením a ne k řešením.

Úspěšní lidé se vždy soustřeďují na řešení a nezatěžují se obviňováním druhých či hledáním výmluv. Pokud se vám hned začátkem roku podařil nějaký neúspěch, snažte se ze svého selhání poučit a najít nový způsob, jak dosáhnout kýženého výsledku. Po neúspěchu se můžete ještě více ponořit do dané problematiky a být ještě mnohem úspěšnější než na začátku. Převezměte zodpovědnost za své činy a pokračujte dále ve své cestě.

Perfekcionismus je cesta do pekla

„Perfekcionismus není klíčem k úspěchu. Výzkumy ukazují, že perfekcionismus je spojen s depresí, pocity úzkosti, závislostí a životními paralýze nebo zmeškání příležitostmi. „Brent Brown

Přesvědčení, že všechno musí být dokonalé, není recept na bezchybné výkony, ale na stres a následnou prokrastinace. V reálném životě nikdy nic není dokonalé a nikdy nevyhovíte představám všech lidí. Je to zcela přirozené, a proto nemusíte ztrácet čas tím, že budete neustále omlouvat své činy. Pamatujte si, že rostoucí počet těch, kteří vás nemají rádi, znamená, že děláte v životě důležité věci.

Měření vlastní úspěšnosti
Zaměřte se hlavně na svůj vlastní úspěch a spokojenost, nikdy nebudete schopni vyhovět každému.

Zapomeňte na to, že vše můžete mít pod kontrolou

„Ne vždy můžete mít kontrolu nad tím, co se vám v životě děje, ale vždy se můžete rozhodnout, jaký dopad na vás události budou mít.“ Maya Angelou

Je množství faktorů, které na cestě za svým vytouženým cílem, prostě nemůžete ovlivnit. Proto je důležité, abyste se zaměřili právě na ty, které máte plně pod svou kontrolou a nedívejte se na svět stále jen negativním pohledem. Opět jednou neztrácejte svůj čas zbytečnostmi a uvidíte, že vaše produktivita bude rapidně růst.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Konference

České naděje v boji o titul startupového mistra Evropy

0
Novinky

10 mýtů o marketingu na sociálních sítích, kterým firmy stále věří

0
Design Trendy

7 trendů v zařizování kanceláře

Navigácia

Magazíny