Jeff Bezos mluví o svých plánech kolonizovat měsíc

Elon Musk není jediný miliardář s vesmírnými ambicemi. Tento víkend vystoupil Jeff Bezos na konferenci o rozvoji vesmíru v Los Angeles a měl několik velmi podrobných myšlenek o možnostech kolonizování měsíce.

Ve skutečnosti předpověděl, že tato fantazie se stane realitou v průběhu příštích sto let.

Bezos vyprávěl o myšlence vytvořit měsíc jako centrum pro těžký průmysl, o kterém si myslí, že pomůže ušetřit zdroje na Zemi. „Začne být jednodušší dělat mnoho věcí ve vesmíru, které v současnosti děláme na Zemi, protože budeme mít velmi mnoho energie,“ řekl. „Musíme opustit tuto planetu. Chystáme se ji opustit a bude to dobré ve prospěch Země. “

Jeff Bezos chce kolonizovat měsíc
zdroj: Blue Origin

Bezos vidí měsíc jako místo pro výrobu zdrojů – solární energii, vodu atd. „Zdá se být přirozené,“ pokračoval, „že naše planeta by ji použila na podporu našich ambicí.“ Samozřejmě, že pomáhá financovat svůj vlastní projekt, Blue Origin, aby vyzkoušel vysílače, které by mohly směřovat k té velké skále na obloze. Také řekl, že bude pokračovat tak dlouho, dokud nezbankrotuje – on a také vysoce postavení lidé z konference souhlasili s tím, že ukončení tohoto projektu je nepravděpodobné.

Ale to je jen začátek, věří Bezos. V budoucnu vidí možnost „lunární vesnice„, kterou vytvoří konsorcium zemí Země.

zdroj: Fast Company

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Rady a tipy

Proč jsou ROAS a ROMI důležité metriky pro váš byznys?

0
Rady a tipy

Tipy jak si vytvořit a zlepšit pracovní vztahy

0
Lifestyle Novinky

Podnikatel Karol Voltemár projel celý svět na kole. Chcete se s ním setkat?

Navigácia

Magazíny