7 trendů v zařizování kanceláře

S mobilními technologiemi a s pohodlnou generací mileniálů se do kanceláří dostává mnohem více prvků z domácího interiéru, ale i inovací, které mění pohled na běžný open-space. Poradíme vám, jak nejnovější trendy uplatnit i při zařizování vaší vlastní kanceláře.

Kancelářský stůl s počítačem

Kanceláře se dnes řídí heslem „cítit se jako doma“. Foto Pexels

Domácí atmosféra

Moderní office nejvíce skloňuje slovo komfort, proto zde hraje prim takzvaný „feel-good“ nábytek, který vytváří ideální prostředí pro lepší výkony. Nový trend nereflektují jen výrobci kancelářského zařízení, ale i společnosti, které se primárně soustřeďují na obývací pokoje, kuchyně či ložnice. V kanceláři se proto nemusíte bát využít prvky, typické pro soukromé interiéry, například měkké pohovky, koberce, tapety, chaise longue lehátka či takzvané „ušáky“, křesla s vysokými opěrkami.

Práce je hra

V kancelářském světě se rozmohl nový pojem gamifikace – pracovní prostory se zařizují prvky, které podněcují kreativní myšlení a hravost. Použijte veselé barvy, velkoformátová grafická díla či různé interaktivní prvky, například tabule nebo stolní fotbal. Hravý moment dodají kanceláři i různé textury a struktury použitých materiálů, například síťové opěrky židlí v kombinaci s jemným geometrickým vzorem tapety nebo koberce.

Barevné řešení kanceláře
Moderní kancelář má výběrem nábytku a barevností navodit především hodně pohody. Foto Martela

Káva a stolek s sebou

Jelikož pracovní vztahy jsou stále flexibilnější, i samotné kanceláře jsou zařízeny tak, aby fungovaly pružněji. A tak můžete v průběhu dne vyměnit své zátiší, sloužící na koncentraci, za interaktivní brainstormingovou zónu. V kurzu je i „takeaway“ nábytek, který nahrazuje statické prvky. Oblíbené jsou stolky na kolečkách, taburetky, roztahovací stoly a modulární prvky, které lze za minutu uspořádat na desítky různých způsobů.

Praktické paravány Open-space s kójemi je už pasé, na zónování otevřeného prostoru vám lépe poslouží mobilní předělovací prvky, ať už posuvné skleněné stěny nebo levnější závěsy na kolejničkách či paravány, které buď vizuálně oddělují prostor, nebo dokonce pohlcují okolní hluk.

Praktické paravány v kanceláři
Konferenční „místnost“ můžete vytvořit i za relativně nízké náklady – pomocí praktických předělovacích stěn. Foto Pexels

Příroda v centru pozornosti

Environmentální přístup, který si osvojuje stále více podnikatelů, se přenáší i do zařízení kanceláře. Kancelářský nábytek z přírodního dřeva doplňují přírodní akcenty na textiliích a čalounění. V oblasti podlahových krytin se na scénu vrací cenově dostupné a odolné linoleum. Jako směs lněného oleje, drceného korku, dřeva, pryskyřice a vápence je zároveň stoprocentně ekologickým materiálem. „Must-have“ každé kanceláře i množství zeleně a květin.

Místa k stání

Na první pohled je to možná šílená myšlenka, z hlediska zdraví je však pro lidi se sedavým zaměstnáním prospěšné, pokud si mohou v kanceláři dopřát i krátkodobou práci vestoje. Takže v dobách, kdy se prohlubuje ergonomie sezení u kancelářského stolu a samotný komfort práce s počítačem, se ke slovu dostávají i praktické stand-by stolky.

Kancelářský nábytek na práci vestoje
Občasné stání při práci vám nezaškodí, právě naopak, vzpruží usezené tělo. Foto Kinnarps

Správný přístup ke světlu

Světelné podmínky ve výrazné míře ovlivňují celkovou náladu a výkonnost na pracovišti. Alfou a omegou je dostatek přirozeného světla, protože jeho absence lidi deprimuje a uspává. V případě umělého osvětlení volte místo stropních zářivek takové zdroje, které budou lépe osvětlovat samotnou pracovní plochu nebo její bezprostřední okolí. Zbytku místnosti postačí jemnější světlo, třeba i v podobě stojících lamp a lustrů se stínítky.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky

Elon Musk mění Twitter k nepoznání

0
Finance Novinky Rady a tipy

Žádáte o hypotéku jako podnikatel? Tyto rady vám přijdou vhod

0
Novinky Technologie

Největší technologické novinky tohoto podzimu

Navigácia

Magazíny