7 top filmů pro podnikatele

Užitečné podnikatelské rady nenajdete jen v byznys knihách a podnikatelských magazínech, ale i ve filmech. Připravili jsme pro vás seznam filmů, při kterých si odpočinete a zároveň si odnesete cenná ponaučení.

The Aviator

The Aviator vám představí geniálního a psychicky nestabilního podnikatele Howarda Hughese. Život filmového producenta a leteckého magnáta mezi lety 1920 a 1940 byl v byznysu mimořádně úspěšný. Osobní život mu však ztrpčovala těžká obsesivně-kompulzivní a chronická bolest z nehody letadla.

The Intern


Představte, že jste založili startup, kterému se začalo rapidně dařit a pětiletý plán dosáhne již za 9 měsíců. Dali jste mu kus svého života, když investoři navrhnou nového dočasného CEO na vaši pozici. Nahromaděný stres, nedostatek spánku, obrovská odpovědnost za firmu a do toho nevěra manžela. Na poražení. Díky 70 letému stážistovi však všichni, včetně hlavní hrdinky Jules Ostin (Anne Hathaway), dostanou důležité lekce.

Steve Jobs


Steve Jobs je ikonou mnoha podnikatelů. Prakticky z ničeho vybudoval jednu z nejmilovanějších (i nejnenáviděnějších) technologických značek vůbec. V jeho příběhu nechybí vzestupy a pády, velká vize a tvrdohlavost jít si za svým cílem. Film z roku 2015 přináší pohled do života Steva Jobse až do roku 1998, kdy veřejnosti představil iMac.

Office Space


Komedie z roku 1999 vás pobaví přehnanou realitou práce v korporacích. Tři inženýři jsou ze své práce zničeni a doslova nenávidí svého šéfa. Jejich život se zkomplikuje, když se rozhodnou ukrást menší částku peněz prostřednictvím viru. Chyba v desetinných číslech však způsobí, že ukradená částka je mnohem mnohem vyšší. Tento film vás zabaví a zároveň vám připomene, proč jste se vydali na cestu podnikatele.

How to get Ahead in Advertising


Denis Dimbleby Bagley pracuje v reklamě, nedaří se mu však vymyslet slogan na krém proti vyrážkám. Stres však neničí jen jeho vztahy. Denisovi se na rameni objeví vřed. Ten časem získá oči, ústa a začne vyprávět. Ve filmu nechybí cynický pohled na reklamu ani etické otazníky.

The Merchant of Venice


I z hry Williama Shakespeara můžete dostat užitečné rady o byznysu. Film z roku 2004 vás zavede do Benátek 16. století. Hlavní postavou je  Bassino, aristokrat obchodník, který potřebuje peníze, a tak se obrátí na židovského lichváře Shylocka. Ve filmu se naučíte něco o vyjednávání, byznysové spolupráci i posuzování rizik.

Startup.com


Startup.com je dokumentární film, který zachycuje rozjezd a pád mediální společnosti govWorks.com. Kale Isaza Tuzman and Tom Herman jsou kamarádi, už od 15 chtějí založit svůj vlastní startup a stát se milionáři. Svou myšlenku přetaví do skutečnosti, ale od jejich snů má daleko. Dokument zachycuje období od vzestupu govWorks.com v květnu 1999 po jejich pád v prosinci 2000.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky

Elon Musk mění Twitter k nepoznání

0
Novinky Technologie Trendy

Autonomní létající auto společnosti Boeing absolvovalo první testovací let

0
Lifestyle Trendy

8 nejlepších míst pro digitální nomády

Navigácia

Magazíny