Jste fanoušky inovací na poli elektroniky a digitální technologie? Představujeme vám 7 novinek, které si během podzimu i díky představení se na veletrhu IFA v Berlíně získaly přízeň odborníků i laiků. Několik z nich teprve uvedou na trh.
Klikejte, pište i skicujte
Lenovo Yoga Book je vlastně produktem 2v1, můžete ho totiž používat jako tablet i notebook. Je tenký, lehký, stylový a nabízí funkce, které osloví zejména kreativně smýšlející lidí. Namísto klasické klávesnice je k dispozici dotyková plocha, z níž v případě potřeby zmizí klávesy a změní se na „skicák“. Do něj si pak můžete dělat poznámky nebo kreslit opravdovým inkoustovým perem. Displej lze otáčet o 360 stupňů, takže z notebooku hravě vytvoříte tablet tenký 9,6 mm.
Velkoplošný zvuk v malém
Na veletrhu IFA 2016 v Berlíně získal iSine 10 cenu v kategorii Nejlepší audio produkt. Není se čemu divit, společnost Audeze, která ho vyrábí, je jedním z nejlepších producentů planárních sluchátek na světě. V případě iSine 10 jde dokonce o první takzvaná planární-magnetická sluchátka do uší. Planární technologie umožňuje vytvořit mnohem větší plochu, ze které se šíří zvuk, než je klasická kuželovitá membrána u klasických reproduktorů. V tomto případě však výrobce šel ještě dál – dosáhl maximum na co nejmenší ploše.
Profi dron za babku
Dron Breeze od Yuneec podobající se sci-fi živočichovi zaujal nejen odborníky, ale i širokou veřejnost. Vyvinuli ho tak, aby ho bez problémů dokázal ovládat průměrný uživatel, nejen nadšenec či profesionál. Jako první dron od jednoho z hlavních výrobců těchto zařízení má zabudovanou kameru s rozlišením 4K, a přitom stojí méně než 500 dolarů (přibližně 13 000 Kč). Mimo jiné obsahuje i množství automatizovaných letových módů, které jsou za normálních okolností dostupné pouze v dražších modelech.
Vytvořte si 3D podobu čehokoliv
Německá společnost Botspot vyvinula nadrozměrný 3D skener Botscan, který v lidech na první pohled možná vyvolává rozpaky. Jde vlastně o velkou válcovitou „místnost“, jejíž stěny tvoří světla a DSLR kamery s vysokým rozlišením. Díky technologii zvané fotogrammetrie (obvykle ji používají kartografové a geodeti) dokáže zachytit neuvěřitelně detailní snímky, a to prakticky čehokoliv – lidí, produktů či aut. Takto se může využívat na vytváření 3D modelů, například protéz, či na virtuální nakupování.
Smarthodinky pro elegány
Zdá se, že Apple Watch, jakož i další inteligentní hodinky mají vážnou konkurenci. Samsung to s produktem Gear G3 vzal z opačného konce a vytvořil šikovné voděodolné zařízení s vlastním operačním systémem kompatibilním s Androidem i iOS, které má funkcionalitu inteligentních hodinek, ale vzhled švýcarské mechanické klasiky. Kousek tak perfektně sladíte třeba s byznys oblekem. Displej také na první pohled působí jako standardní ciferník, ve skutečnosti však ukrývá malý výkonný „počítač“.
Telefon s povahou hravého byznysmena
Xperia XZ je novinkou, na kterou všichni fanoušci Sony dlouho čekali. 5,2 palcový Full HD displej s rozšířeným dynamickým kontrastem je vsazen do symetrického kovového těla s jemným leskem. Díky speciálním senzorům dokáže zachytit objekty v pohybu, aniž by byly na snímku rozmazané, jakož i jejich reálné barvy. I samotné nabíjení dokáže přizpůsobit vašim zvyklostem a předcházet tak slábnutí baterie. Navíc, byznysmeni mají k dispozici množství aplikací, které usnadňují jejich každodenní fungování v práci.
Televize, která myslí na váš zrak
Philips 901f 4K není sice první UHD OLED televizí, ale zatím jediná, která používá speciálně vyvinutý Ambilight systém. Jde o podsvícení, které vychází ze tří stran obrazovky a stará se nejen o lepší působení barev, ale i o rozšířenou projekci obrazu na zdi za televizí. To má zároveň vedlejší bonus – zrak diváků sledujících televizi v tmavé místnosti se díky podsvícení obrazovky příliš nenamáhá.